Македонија
14. August 2021 - 18:24

Повеќе од еден час се чека на ГП Табановце за излез од државата

Повеќе од еден час се чека на граничниот премин Табановце за излез од државата, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини, како што информираат, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.