Џет-Сет
4. May 2016 - 15:59

Потресно: Еве како Жељко Јоксимовиќ се прости од легендарната пејачка

Веста за смртта на легендарната пејачка Јадранка Стојаковиќ го потресе и Жељко Јоксимовиќ. Тој преку социјалните мрежи се прости од својата драга колешка. 

- Ти беше најголемиот борец кој го имав запознаено. Пееше прекрасни песни кои ќе останат засекогаш. И ти со нив. Одмори сега драга Јадранка... напиша пејачот под фотографијата