Потрага по исчезната жена од Валандово | Сител Телевизија
Македонија
13. February 2018 - 10:28

Потрага по исчезната жена од Валандово

Во Полициската станица Валандово, вчера во 13:30 часот Ѓ.Ѓ.(57) од с.Јосифово, пријавил дека на 11.02.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата мајка З.Н. (79) од с.Горни Липовиќ, која боледувала од склероза. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.