Балкан
13. February 2018 - 11:29

Последно збогум за Глоговац: Трифуновиќ се прости на колена од својот драг пријател

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ денеска на колена се прости од својот колега Небојша Глоговац. Неутешното семејство и многу актери му кажаа последно збогум.
 
Актерот почина по кратко и тешко боледување.