Живот
25. May 2019 - 11:34

Последниот мајски викенд ќе биде совршен за овие хороскопски знаци

Започнува викенд, а три хороскопски знаци ќе уживаат во овој последен мајски викенд. Совршен викенд за:
 
Девица
 
На Девиците ќе им оди одлично во љубовта викендов! Венера е на нивна страна и ќе им пружи возбудливи моменти. Можно е да им се врати стара љубов во животот и да го забрза чукањето на нивното срце. Или можеби има уште нешто нејасно во вашиот однос со спротивниот пол? Сега е вистинско време да ги расчистите работите што долго време ви лежат на срце и да добиете јасна слика за вашите врски.
 
Бик
 
И Бикот можеби ќе налета на својата стара љубов, а последиците ќе бидат драматични – тоа може да му го преврти целиот живот наопаку. Пеперутките во стомакот ќе му заиграат, а со оглед на тоа што на Биковите најважна им е блискоста и приврзаноста, токму тоа и ќе го добијат од партнерот.
 
Скорпија
 
Венера ќе се погрижи за љубовниот живот на Скорпиите и тие ќе имаат средба што долго ќе ја паметат, а оние што се сингл овој викенд можеби ќе ја запознаат љубовта на својот живот. Можно е да се работи за сериозна врска, затоа добро отворете ги очите.