Кошарка
18. March 2017 - 13:07

Порази на ЦСКА и Олимпијакос

 
 
Екипите на ЦСКА Москва и Олимпијакос се поразени во натпревраите од 26.коло на кошаркарската Евролига. 
 
Актуелниот шампион ЦСКА Москва загуби на гоатувањето во Малага од Уникаха, додека Олимпијакос во Атина беше изненаден од Галатасарај. Лошата рунда за воделкото трио на табелата ден порано ја најави Реал Мадрид кој беше совладан на гостински терен од Панатинаикос. 
 
Комплетни резултати од натпревраите од 26.коло во Евролигата: 
 
 Уникс Казан – Жалгирис 80-82, 
Дарушафака – Барселона  67-56, 
Олимпијакос – Галатасарај 71-80,  
Басконија – ЦСКА Москва 79-78, 
Анадолу Ефес – Макаби Тел Авив 92-87, 
Панатинаикос – Реал Мадрид 88-82, 
Бамберг – Фенербахче 78-83, 
Армани Милано – Црвена Ѕвезда 71-78