Фудбал
12. August 2015 - 9:23

Попладнево стартува првата рунда од националниот фудбалски куп

Попладнево со почеток во 17.30ч на стадионите ширум Македонија се играат средбите од првата рунда во националниот фудбалски куп.  Се игра по еден меч.
 
1/16 ФИНАЛЕ, КУП НА МАКЕДОНИЈА
 
Фортуна (1) - Работнички (32) (с.Борис Трајковски)
Еуромилк ГЛ (2) - Ренова (31) (стадион Цементарница)
Вулкан (3) - Македонија ЃП (30) (Билјанини извори)
Превалец (4) - Силекс (29)(Г.стадион-Велес)
Лирија (5) - Х. Турново (28) (Г.стадион-Струга)
Зајас (6) - Шкендија (27)
Беласица (7) - Скопје (26)
Љубанци (8) - Тетекс (25) (с.Ѓорче Петров)
Победа (9) - Младост ЦД (24)
Кожув (10) - Вардар (23)
11 Октомври (11) - Пелистер (22)
Плачковица (12) - Брегалница (21)
Дрита (13) - Влазрими (20)
Поешево (14) - Гостивар (19)
Малеш (15) - Металург (18)
Љуботен (16) - Шкупи (17) (Игралиште АМС-Тетово)