Балкан
28. јуни 2017 - 20:48

Попладнево силно невреме ги изненади граѓаните на Хрватска

 
Попладнево силно невреме повторно ја зафати Хрватска. Изненадното невреме го зафати Загреб, а беше проследено со пороен дожд, град, ветер и грмотевици и молњи.
 
Како што пренесува Јутарњи Лист, во делови паднал град со големина на орев, додека ветрот кршал гранки и дрва. летали и чадори поставени на терасите на кафулињата.
 
невремето траело 20 минути.
 
Инаку и викендов силно невреме кое носеше се пред себе пустошеше во Хрватска.