Живот
15. May 2019 - 21:31

Помислија дека е мртов, а тој помина без гребнатинка: Возач излета од патеката, а потоа…

Возачот на Мото ГП, Џек Милер, го имаше најспектакуларниот пад.

Тој на тренингот за Големата награда на Франција во Ле Ман излета од патеката откако изгуби контрола над својот мотоцикл.

Вистинско чудо е што овој Австралиец помина без сериозна повреда, па дури немаше ниту една гребнатинка.