Живот
19. December 2017 - 21:39

Полошо и од хорор филм: Жена смислила пеколен план како да се ослободи од мажот и да живее со љубовникот, но ја разоткрија

Свати Ради (34) од Нагаркурнола во Индија е обвинета за монструозно злосторство. Таа го убила својот љубовник кого покасно го унаказила.

Свати смислила план да го убие мажот (32) за да биде со љубовникот, а потоа љубовникот го полила со киселина по лицето за да изгледа како нејзиниот убиен маж.

Таа планирала љубовникот да го преземе идентитетот на мажот и така да сокрие дека мажот и е мртов.

Жената го онесвестила својот сопруг со инјекција, а потоа го претепала до смрт, смачкувајќи му ја главата. Трупот го однеле во шума оддалечена на 150 километри и го запалиле.

Тогаш Ради која е медицинска сестра го смислила нездравиот план, љубовникто да го полее со киселина по лицето за да може тој да го земе идентитетот на убиениот маж, и за работата да биде поморбидна, љубовникот се согласил на ова неарно сценарио.

Во полцијата рекоа дека ги нападнале крадци и тие го полеале нејзиниот маж со киселина.

Меѓутоа семејството на убиената двојка прва се посомневала зошто кај нивниот син забележале промени во однесувањето. Земен му е отисок од прст и така е откриена вистината.

- Кога еден од роднините на убиениот рекол дека му ја видел жената како се вози со друг маж почнале кавди и тааа тогаш сковала план да го убие сопругот, стои во полицискиот записник.