Македонија
10. May 2019 - 8:47

Полициска акција на повеќе скопски локации за трговија со дрога

Полицијата ноќеска спровела акција на повеќе локации во Скопје за сузбивање на трговија со дрога, потврдија за МИА од МВР.

Според првичните информации, претресени се повеќе локции и домови во Гази Баба, Арачиново и  Сингелиќ, а има и приведени лица.

Се очекува повеќе детали за акцијата, МВР да соопшти во текот на денов.