Македонија
9. August 2019 - 10:37

Полицијата упадна во домот на скопски наркодилер, еве што пронајде кај него

СВР Скопје-Одделението за недозволена трговија со дрога поднесе кривична пријава против М.Ј.(31), поради постоење на основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“ предвидено и казниво по чл.215 од Кривичниот законик.

Имено, вчера, по претходна судска наредба бил извршен претрес кај осомничениот во стан кој го изнајмил.

При претресот во домот пронајдени биле: марихуана, дигитална вага со остатоци од дрога, семки од канабис, таблети бупренорфин.