Македонија
14. јуни 2020 - 11:11

Полицијата уапси лица кај кои е пронајдена марихуана

Денес во 00.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Самоилова“, ја лишиле од слобода С.Л.(22) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против

неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Вчера во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк, го лишиле од слобода М.П.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во текот на вчерашниот ден во 22.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош, го лишиле од слобода А.П.(34) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 13.06.2020 во 23.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Кичевска“, го лишиле од слобода О.М.(41) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.