Македонија
15. April 2020 - 10:08

Полицијата пронајде марихуана при претрес на скопјанец

На 14.04.2020 во 15.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул. „Козле“, го лишиле од слобода М.Т.(32) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.