Балкан
25. April 2016 - 14:19

Полицијата го има убиецот на Јелена во рака: Мистериозен сведок раскажа како била убиена!

Сведок за убиството на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ, открил детали кои многу кажуваат за случајот. Полицијата засега тврдењата ги чува како строго доверливи докази кои не смеат да дојдат во јавноста додека убиецот не се уапси.

Сведокот како што пренесуваат српските медиуми ја кажал целата вистина и поминал на полиграфското тестирање.

- Полицијата веќе почна да губи надеж дека ќе најде нов доказ, а тогаш се појави овој човек и кажа се што знае. Рече Знам некои работи за убиството на Јелена кои ќе ви бидат од корист. Неговото тврдење се покажа како точно и на полиграф, а тој и направи целосен пресврт во истрагата, вели извор.

Со сведочењето, сведокот изнел многу деликатни тврдења, вели Информер.

Сведокот чиј идентотет засега е непознат поради успешноста на истрагата, тврди дека е близок пријател на семејството Марјановиќ и дека знае се што се случува во рамки на семејството и нивните односи со Јелена.

По ова сведочење, можни се и апсења наскоро за случајот кој го потресе регионот.