Ф1
15. September 2018 - 17:59

Пол позиција за Хамилтон во Сингапур

Утре во Сингапур се вози 15.трка  од шампионатот во Формула -1.  Најдобро време и нова полл позиција оствари светскиот првак Луис Хамилон.

Британецот со резерва стартуваше во квалификациите но му беше доволен еден одличен круг во  финишот  за да постигне најдобро време.

Веднаш зад пилотото на мерцедес  се пласира макс Верстапен од Ред Бул додека главниот конкурент на Хамилтон Себастијан Фетел ќе стартува од 3. позиција.