Џет-Сет
10. August 2016 - 12:46

Погледнете што направи Северина за Кеба

 
Фановите на хрватската пејачка Северина можат да се радуваат бидејќи таа за на есен планира објавување на нов албум. Севе отпеа 25 демо снимки и во голема дилема е кои да ги избере. Таа фолк пејачот Кеба му напиша и подари две песни.
 
Себеси не можам да си напишам ништо, но на мојот Драган му напишав две песни. Е тоа едвај чекам да го испее – вели Севе.