Џет-Сет
9. February 2016 - 14:19

Погледнете како изгледа во приватноста шармантниот Џемал од „Убавата селанка“!

Турската серија „Убавата селанка“ од неодамна почна да се емитува на телевизија Сител и за доста краток период успеа да стекне огромна популарност.
 
Серијата ја следат и млади и стари, а веќе секој си има омилен лик.
 
Но, покрај интересната приказна, девојките посебно ја гледаат серијата поради убавиот и шармантен Џемал.
 
Овој турски актер има 32 години, покрај актерството се замимава и со манекенство.
 
Џемал или Берк Чанкат со својот изглед е принцот од соништата на секоја девојка, а за неговата убавина и стил, изминатата година беше награден од престижниот моден магазин ELLE за најстилски маж во 2015 година.
 
Берк во моментов снима нова серија во која изгледа сосема поразлично од ликот кој го толкува во „Убавата селанка“.
 
Во продолжение погледнете го Џемал во неодоливи изданија.