Живот
14. October 2017 - 10:10

Погледнете ја најсексапилната медицинска сестра на Инстаграм - Таа маѓепсува со својот изглед

Американката Лорен Дрејн има неофицијална титула за најсексапилна медицинска сестра на Инстаграм. Нејзиниот профил го пратат 3,2 милиони следбеници. 30 годишната Лорен живее во Флорида, каде професионално работи како медицинска сестра.

Лорен е медицинска сестра на одделот за кардиологија во Флорида. Кариерата ја започнала на 16 години, а покрај нејзнинот главно занимање, Лорен работи и како личен фитнес тренер. 

Таа вели дека знае да си го организира времето и поради тоа секогаш пронаоѓа термин за тренинг во теретана, а тоа може да се погледне и по нејзиното атрактивно тело. Вљубеник е во активниот начин на живот за кој вели дека е клучен за долготрајно здравје.

"Во својата кариера никогаш немам сретнато професионален спортист да доживее сериозна здравствена криза. Постои причина за тоа - активниот живот го намалува ризикот од болести и го зајакнува имунитетот.", вели Лорен.

 

A post shared by Lauren Drain Kagan (@laurendrainfit) on

Кога почувствувала умор и слабост, одлучила да преземе контрола врз својот живот. "Сакав да бидам здрава, згодна, силна, сигурна жена која активно ја стопира болеста наместо да ја лекува со таблети и сирупи", вели Лорен за Daily Mail.

Покрај тоа што објавува мотивирачки фотографии и видеа на Инстаграм, Лорен е активна и на својот блог каде го промовира здравиот начин на живот.