Македонија
13. February 2019 - 14:08

Почина маж од Скопје откако му се слошило на улица

На 12.02.2019 година околу 10:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Вера Јоциќ“ на Д.Т. (83) од Скопје му се слошило, по што бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје.

Таму била констатирана смрт без траги на насилство.

Телото на починатиот било предадено на обдукција.