Македонија
15. March 2020 - 11:45

Почина и второто момче од вчерашната тешка сообраќајка во Кавадарци

Почина и второто момче од вчерашната тешка сообраќајка во Кавадарци, родено 1991 година, откако претходно почина момче родено 1994 година.

Двете момчиња се возеле на моторцикл, а сообраќајката настанала при судир со џип.

Починаа на скопските клиники. Оваа информација за МИА ја потврди Елизабета Недановска, портпарол во Државното јавно обвинителство.