Македонија
16. July 2020 - 16:24

Почина 57 годишна жена при пожар во куќа

Вчера во 11.40 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на ул.„8 Октомври“ настанал пожар во куќа сопственост на Љ.П.(57), која како последица на пожарот починала. Пожарот бил згаснат од Противпожарната екипа на Крива Паланка.Се работи на расчистување на случајот.