Фудбал
3. May 2017 - 18:38

Победи на Силекс и Ренова

Екипите на Силекс и Ренова освоија нови бодови во прволигашката конкуренција со што продолжуваат со амбициите да го симнат Пелистер од 4. позиција на табелата и да обезбедат учество во Лига Европа. 

Кратовчани минимално со 1-0 го совладаа тимот на Македонија во Ѓорче Петров и тоа со голот на Пановски во 33м. додека Ренова со 2-1 го совлада Шкупи. 
Победа продолжува со битката за опстанок и освои три бода против Шкендија со голот на Станиќ во првото полувреме.