Фудбал
4. јуни 2019 - 19:54

По Оливер замина и неговиот пријател, фудбалската легенда Јурица Јерковиќ

Неодамна почина прославениот сплитски музичар Оливер Драгојевиќ а од вчера меѓу живите не е повеќе и легендарниот хрватски фудбалер и екс-репрезентативец на Југославија Јурица Јерковиќ.
Јерковиќ е една од легендите на сплитски Хајдук.
На оваа фотографија направена 1974г  тој вози мотор на кој зад него седи неговиот голем пријател Драгојевиќ.....