Џет-Сет
2. January 2019 - 10:50

По двете близначиња, Рики Мартин доби ќерка

Порториканскиот пејач и актер Рики Мартин објави на Инстаграм дека добил трето дете, ќерката Лусија.

Мартин на Инстаграм објави фотографија од раката на бебето, наведувајќи дека неговиот сопруг, арапскиот уметник Џван Јосеф и 10-годишните близнаци „се вљубени во Лусија“.

-Пресреќни сме што станавме родители на преубаво и здраво девојче Лусија Мартин Јосеф. Ова се посебни моменти за нас и со нетрпение чекаме да видиме каде ќе не однесе оваа преубаво бебе. Сите сме вљубени во неа и нејзините прекрасни браќа и Џван и јас, напиша Мартин.

Тој минатата година беше номиниран за наградата Еми за споредна улога во серијата „Америкнска крими приказна: Убиствтото на Џани Версаче“.