Фудбал
21. August 2017 - 19:01

ПМФЛ: Шкеднија со 3-0 го победи Шкупи

 
Тетовска Шкендија со 3-0 го победи Шкупи во последниот меч до 2.коло на ПМФЛ.
 
Стрелци на головите за Шкенија на мечот кој се играше на стадионот Чаир во Скопје беа Арменд Алими (49.минута), Бесарт Ибраими (62) и Марјан Радески (79).
 
На  натпреварите кои беа одиграни во текот на изминатиот викенд, беа постигнати овие резултати: Ренова – Силекс 0-3, Академија Пандев – Скопје 2-0, Пелистер – Работнички 1-1 и Вардар – Победа 4-0. 
 
Табела: Шкендија 6 бодови, Силекс 6, Академија Пандев 4, Пелистер 4, Вардар 3, Работнички 2, Шкупи 1, Ренова 1, Скопје 0 и Победа 0.