Македонија
11. February 2019 - 15:31

Пијан скопјанец ги претепал жената, синот, ќерката и идниот зет

Во 01.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 50-годишна жена од Скопје пријавила дека во неделата околу 22.00 часот во нивниот дом, нејзиниот 54-годишен сопруг, кој бил под дејство на алкохол, физички ја нападнал неа, нејзината ќерка, нејзиното момче и синот.

Се работи на расчистување на случајот