Македонија
12. September 2018 - 14:48

Пијан маж со автомобил синоќа го растури јавниот собир во Демир Капија

Вчера околу 18:30 часот пријавено е дека за време на одржување на јавен собир во Демир Капија бил нарушен јавниот ред и мир од страна на Б.Н.(51) од Демир Капија, кој бил под дејство на алкохол. 

Тој со своето патничко моторно возило „Рено“ на плоштадот во Демир Капија предизвикал страв кај граѓаните.

Преземени се соодветни мерки и активности и против Б.Н. се поднесени соодветни поднесоци.