Здравје
26. December 2018 - 21:37

Пијалак од 4 состојки за топење на несаканите килограми

Потребни состојки:

1 супена лажица чиа семки

1 лимон, исцеден

1 супена лажица мед

350 милилитри вода

Начин на подготовка:

Потопете ги чиа семките во вода и оставете ги отстојат 1 час. Потоа исцедете ги и измешајте ги со трите состојки од листата. Ставете ги во блендер и добро изматете. При послужување можете да ставите свеж лимон за посилен вкус.

Ново на Сител