Свет
29. January 2016 - 11:20

Песков: Путин се уште не одлучил дали ќе се кандидира за претседателските избори во 2018 година

Рускиот претседтаел Владимир Путин се уште не одлучил дали повторно ќе се кандидира за претседателските избори во 2018 година, соопшти Кремљ.

- Путин би можел таа одлука да ја донесе кога ќе почне изборната кампања, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

– Нема потреба сега да донесува одлука, има уште многу до изборите, изјави Песков. – Одлука може да донесе кога ќе почне изборната кампања, нагласи Песков.