Македонија
26. May 2023 - 21:13

Пендаровски ќе ги анализира конечните верзии на законските измени, па ќе одлучи дали ќе ги потпише

Од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски за Сител потврдија дека доцна попладнево законите од Собранието се пристигнати кај нив.

Шефот на државата во следните денови ќе ги разгледа и ќе ги анализира конечните верзии на петте законски измени по што ќе донесе одлука дали ќе стави потпис за што јавноста ќе биде навремено информирана, посочуваат од кабинетот на Пендаровски.