Џет-Сет
13. November 2017 - 21:31

Пејачката на доделувањето на наградите се појави со пешкир на глава: Сите ја гледаа зачудено, еве што се крие позади тоа

Во Лондон се доделени МТВ ЕМА наградите, а водителка на церемонијата беше Рита Ора, која на спектаклот дојде облечена во бадемантил и со пешкир на глава.

Иако некои ја осудиај Рита Ора, се покажа дека тој стајлинг го одбрала една модна куќа.

Доделувањето помина во знакот на Шон Мендез кој освои три признанија. Најдобар поп албум има Камила Кабељо.

Наградата за спот заврши кај Кендрик Ламар за „Humble“, најдобар хип-хоп изведувач е Еминем, најдобри рокери Колдплеј, а Дејвид Гета најдобар електро изведувач. ЈуТу ја доби наградата за МТВ Глобална икона.

Бендот Ничим изазван од Врбас е добитник на наградата МТВ Бест Адриа Акт.