Живот
16. December 2016 - 10:55

Патики кои ќе го освојат светот во 2017 година

Доколку сте љубителка на патики, тогаш сигурно веќе знаете за „Пума Баскет“ хип-хоп моделот, кои беа ултрапопуларни во 70-те години од минатиот век.

На крајот на годинава, овие обувки се враќаат во ново женско руво и на радост на многумина излегуваат на пазарот за само неколку дена.

Патиките ќе се појават со два типа врвки: сатенски и обични, што ќе бидат подебели од оние на оригиналните модели.

Првично, патиките ќе се продаваат само во црна и бела варијанта, но за напролет се најавуваат и нови модели.