Свет
15. November 2015 - 19:59

Паника во Париз: Илјадници луѓе бегаа низ центарот на градот поради петарди!

Најмалку едно лице е повредено во престрелка во Париз на улицата Свети Мартин. 
 
Не е познато дали пукањето е поврзано со неаодамнешните напади.
 
Полицијата го испразнила целиот плоштадот, но засега не е позната причината за евакуацијата.
 
Стотици луѓе кои биле собрани на Плоштадот на републиката во центарот на Париз, одеднаш почнале да бегаатод непознати причини, изјавил сведок за Ројтерс.
 
Од француската полиција изјавиле дека луѓето на плоштадот најверојатно почнале да паничат поради пукање на петарди.