Балкан
9. August 2017 - 14:15

Паника во Црна Гора - уловена ајкула подолга од 2 метри

Вчера на црногорското приморје била уловена ајкула.

Овој редок ѕвер долг 2,2 метри е пронајден и убиен на островот Света недела, во Будва.

Фотографијата е споделувана на друштвените мрежи, а предизвикала лавина коментари.