Свет
15. March 2017 - 17:43

Паника и мртви тела на сите страни - терористички напад го потресе светот

Најмалку 25 луѓе се загинати во самоубиствен бомбашки напад пред судската зграда во Дамаск, во вториот бомбашки напад во сириската престолнина во последните 5 дена, јавуваат тамошните медиуми.

Нападот се случил пред Палатата на правдата во центарот на Дамаск недалеку од Стариот град.     

Бомбашот самоубиец ја активирал својата експплозивна направа кога полицијата се обидела да го запре да влезе во зградата.