Фудбал
12. March 2018 - 9:51

Пандев излезе, падна Џенова

Фудбалерите на МИлан ја продолжуваат трката за позициите во ЛШ откако славеа на гостувањето во Џенова со 1-0 и тоа со голот на Андре Силва во 94м. 

Несреќниот пораз за домашните дојде по излегувањето на Горан Пандев кој играше до 81м. по 27. одиграни мечеви, Џенова е на 13 место на табелата во Серија А со 30. освоени бодови.