Фудбал
18. January 2017 - 9:39

Пајет оди во Марсеј?!

Се чини дека штрајкот на францускиот репрезентативец Димитри Пајет успеал, бидејќи, како што пишуваат британските медиуми, Вест Хем се согласил да го продаде својот најдобар фудбалер во Марсеј, но останува отворено прашањето за колку пари ќе се случи трансферот.
„Чеканите“ досега одбија две понуди на Марсеј, а последната изнесуваше 25 милиони евра, пет милиони повеќе од првата понуда. Сега се очекува Марсеј да ја даде и третата понуда, а медиумите на ‘островот’ шпекулираат дека Вест Хем нема да го пушти Пајет под 35 милиони евра.
 
Францускиот играч за врска токму од Марсеј се пресели во Вест Хем во јуни 2015 година за 12 милиони евра. Кај Славен Билиќ стана главен играч, а до сега во 60 настапи во дресот на лондонскиот клуб постигнал 15 голови.