Македонија
21. November 2020 - 20:32

Падна првиот снег во Македонија

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од првиот снег кој падна во Македонија.

Во попладневните часови првиот снег на територијата на нашата земја падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер.

За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен правец.