Спорт плус
12. August 2018 - 18:36

Па, така е да ти е***м матер! Хрватската атлетичарка со сочна пцовка го прослави златото

Хрватската атлетичарка Сандра Перковиќ испиша историја со петто по ред злато во дисциплината фрлање диск, но најинтересно од се беше нејзината прослава по најдолгото фрлање.

Како и секој спортист кога ке го извлече максимумот, така и сандра се опушти и тогаш исфрли рафал на сочни пцовки:

- Па, така е, да ти е**м матер, во к***ц, извика сандра по исфрлувањето на дискот.

Погледнете го и слуѓнете го урлањето на Сандра:

По освојувањето на златото мирно прокоментира:

- Ми се чини дека сите титули ги освоив на ист стресен начин со многу драма. Само На Европското првенство во Цирих пред четири години немаше драма.Мислам дека на следното Европско ќе биде многу полесно, затоа то сега влегов во историјата, изјави сандра по финалето.