Живот
29. September 2016 - 11:40

Овој човек тврди дека излекувал 45.000 заболени: Рецепт за рак кој масовно се шири на интернетот

Рудолф Бреус смислил метода за 42 дневна исхрана само со сокови од органски одгледуван зеленчук.
 
За време на овие 42 дена гладување и конзумирање на оваа напивка направена  од состојки од органски зеленчук со помош на која кои се исфрлаат сите загадувачи.
 
Неговата метода, како што тврди тој, излекувала 45.000 луѓе од рак и леукемија.
 
ОВА Е НЕГОВАТА РЕЦЕПТА: ЦВЕКЛO (55%), МОРКОВ (20%), КОРЕН ОД ЦЕЛЕР (20%), КОМПИР (3%) И ЦРВЕНА РОТКВИЧКА (2%).
 
Се пие само кога организмот бараа течност, не постојано. За време на конзумирање многу е важен и престојот на отворено и шетањето. За време на овие 42 дена гладот од ткивата ги исфрла сите загадувачи кои сме ги внеле со храна и пијалак.