Живот
19. јуни 2017 - 15:17

Овие четири хороскопски знаци ги нарекуваат „господари на сексот“

Овие хороскопски знаци ја будат страста, зрачат со голема љубовна енергија, го разгоруваат огнот и оставаат добар впечаток за време на сексот.

Скорпија

Скорпиите се многу таинствени, па своите најдлабоки сексуални желби ќе ги споделат само со блиските личности. Но, кога еднаш ќе го запалите пламенот со овој знак, бидете внимателни, бидејќи скорпиите не се огнен, туку воден знак. Така, со нив или ќе пливате или ќе се насукате.

Риби

Рибите не мора нужно да бидат добри љубовници, но нивната имагинација во спалната соба нема крај. Ако сакате за време на сексот да бидат активирани сите ваши сетила, рибите се вашиот идеален партнер. Но, ако барате партнер кој ќе превземе контрола во спалната соба, тогаш тие не се за вас.

Лав

Лавовите обожуваат да бидат во центарот на вниманието, па така и во креветот. Тие точно знаат што сакаат и како да го добијат тоа. За разлика од рибите, лавовите обожуваат да бидат доминантни, па и во кревет, па поради тоа бидете подготвени да им ги исполнувате желбите. Но, кога лавот ќе забележи дека во нешто уживате, ќе се потруди така да биде секој пат.

Вага

Веруваме дека можеби сте изненадени кога дознавте кој хороскопски знак е на првото место, но вагите се многу страствени личности. Меѓутоа, тие се и многу резервирани, па за нив водењето на љубов претставува прекрасно искуство. Со други зборови, ако сте во потрага по страствена љубов, вагата е вистинската личност за вас.