Македонија
3. May 2020 - 14:30

Овчар од Косово се обидел да силува момче во Градско

Косовар, најмен како овчар во село во  Градско, вчера се обидел да силува момче кое успеало да избега од напаѓачот. Овчарот е приведен.

Како што соопшти МВР, во Полициската станица Кавадарци вчера во 14:30 часот било пријавено дека истиот ден околу 9 часот во нива во село Чичево во Општина Градско на место викано „Подколец“ М.В.(47) од Косово, кој работел како најмен овчар се обидел да изврши обљуба врз 16 годишен малолетник, но малолетникот успеал да избега.

Осомничениот бил приведен во полициска станица, известен е Јавен обвинител и се превземаат мерки за расчистување на случајот.