Фудбал
12. August 2018 - 18:23

Овации за првиот погодок за Роналдо

Навивачите на Јувентус денеска го поздравија првиот гол на Роналдо во црно-белиот дрес.  Старата дама традиционално пред стартот на сезоната го игра натпреварот со младиот тим на Јувентус во предградието на Торино.

                А  5000 љубители на фудбалот  по само 7 минути експлодираа откако нивната нова ѕвезда  постигна прекрасен погодок.