Балкан
14. May 2018 - 13:05

Ова се последиците од вчерашното невреме - дрва врз автомобилите, ветерот носел се пред себе

Силно невреме ја погоди вчера Хрватска. Малото место Запрешиќ веројатно помина најлошо и ден после невремето поради многуте материјални штети.

Откорнати дрва врз автомобилите, кал на улиците, оштетени многу куќу во местото.

Погледнете ги последиците: