Живот
24. January 2016 - 10:46

Ова куче е голем херој: Спаси бебе кое престана да дише, на сосема неверојатен начин!

Пред шест години, семејството Бросо вдомило куче кое го нарекле Дјук. Тие навистина се радувале на новиот член на семејството.
 
Не знаеле дека Дјук во еден момент ќе им возврати за целото внимание и љубов.
 
Во една прилика, Дјук почнал чудно да се однесува. Среде ноќ скокнал во креветот на газдите и мрдал се додека не ги рзбудил.
 
- Дјук, инаку е многу мирен. Неговото однесување беше навистина чудно, - раскажува Џени за таа ноќ.
Веднаш приметиле дека нешто не е во ред. Па го следеле Дјук, кој ги однел до собара на нивната деветмесечна ќерка.
 
Тоа што го виделе таму ги шокирало. Нивната ќерка Харпер лежела во креветот и престанала да дише додека спиела.
 
Загрижените родители веднаш повикале Брза помош, која стигнала на време и успеала да го врати бебето во живот и го однеле во болница.
 
За среќа, Харпер преживеала.
- Ако Дјук не не разбудеше, ние и понатаму ќе спиевме. Тој е совршено куче, испратено од Бога, - вели Џена.
 
Погледнете го видеото...