Балкан
2. March 2016 - 11:43

Ова е мајката монструм која ја си ја задави ќерката

36-годишната Ивана М. од Сокобања ја обесила својата ќерка, па сама си го одзела животот. Злочинот се случил синоќа во 23 часот кога мајката била затекната на таванот на семејната куќа, додека во плакарот од собата била пронајдена мртва нејзината осумгодишна ќерка.
 
Несреќното девојче било задавено со гајтан околу вратот, а по убиството мајката го оставила на неа.
 
Вчера двете биле пријавени за исчезнати. Полицијата се сомнева дека се работи за убиство и самоубиство, а ако обдукцијата покаже дека овие наводи се точни, тогаш мотиват за делото е мистерија.