Свет
21. January 2019 - 12:35

Ова е како во пекол: Среде зима во Москва удираат громови - се слушаат морничави звуци, глетка за неверување

Грмотевици среде снежното невреме ги изненади луѓето во руската престолнина во саботата. Неколку видео-снимки на социјалните мрежи ја прикажуваат надреалната комбинација на светло, мрак и магла. 
 
Снимките ги поделија граѓаните на Москва. 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ирина Гузякова (@irina_guzjakova) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ABuk (@annetbukova) on