Живот
12. јуни 2016 - 21:27

Останала вдовица на 30 години, а потоа 365 селфиња и го промениле животот од корен!

Една млада жена успеала целосно да го трансформира својот живот така што се соочила со своите стравови...
 
Џастин МекКејб на 30 години останала вдовица кога нејзиниот сопруг Џон Пол починал минатата година.
 
После трагедијата, таа едвај излегувал од куќата и често јадела брза храна.
Три месеци по смртта на нејзиниот сопруг, пријателите и семејството ја убедувале да оди во теретана за да расположи и да загуби некој килограм. Во тој момент, Џастин имала 142 килограми.
После вежбањето, Џастин се чувствувала одлично и сфатила дека мора да промени нешто во својот живот.
 
Оваа мајка на две деца почнала секојдневно да се фотографира за да го докуметира губењето на вишокот килограми. Исто така почнала здраво да се храни и да посетува теретана шест пати неделно.
Во исто време таа одлучилада се соочи со своите најголем истравови како скокање со падобран, независно патување во странство, вежби, изкачување на Ајфеловата кула...
 
После една година Џастин изгледа речиси непрепознатливо. Таа сега е бестрашна жена полна со самодоверба со 56 килограми помалку.
 
Нејзината неверојатна приказна денес мотивира илјадници луѓе од целиот свет.