Фудбал
13. September 2017 - 9:54

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. 
 
Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија. 
 
Во останатите средби од 1/8 финале ќе играат:
Брегалница - Победа 
Кожуф - Тетекс 
Скопје - Еуромилк ГЛ 
Пелистер - Борец 
Силекс - Академија Пандев 
Ренова - Струга Трим Лум 
 

Натпреварот меѓу Вардар и Шкупи ќе се одигра дополнително поради настапот на црвено-црните во Лига Европа. 

Реванш натпреварите од осминафиналето се закажани за 18 октомври